Ponuka zanamasáží

Zistite aké druhy masáží si môžete u mňa dopriať.

PROSÍM PREČÍTAJTE SI POZORNE PRAVIDLÁ A KONTRAINDIKÁCIE MASÁŽE

Aby bola masáž pre Vás bezpečná a mala požadovaný účinok, je nutné aby ste si pozorne prečítali, kedy sa jej treba vyhnúť a ako sa na ňu pripraviť

Masáže s vedenou meditáciou

Moja novinka pre Vás!

Početné vedecké štúdie poukázali na fyziologické benefity meditácií spojené s pocitom pokoja a fyzickou relaxáciou. Kognitívne a psychologické benefity, pretrvávajú celý deň. 

Dnes sa meditácií venujú mnohí úspešní biznismeni, manažéri, podnikatelia, či herci a športovci. Meditácia zlepšuje zvládanie stresu, zvyšuje takzvanú pracovnú pamäť, zlepšuje spánok, podporuje emocionálne zdravie a pomáha zvládať rôzne bolesti (migréna, pohybový systém, tráviaci systém).

Meditovať môžete kdekoľvek a kedykoľvek.

 

Ako prebieha takáto masáž?

Uložíte sa na masážne lehátko tak, aby vám bolo čo najpohodlnejšie. Následne vám buď pustím náhodnú vedenú meditáciu, alebo si môžete vybrať obsah, tému z dostupných meditácií. 

Pri tejto masáži by ste sa mali sústrediť na obsah meditácie, ak aj stratíte nachvíľu pozornosť, nič sa nedeje, dôležité je si to uvedomiť a znova sa začať na meditáciu sústrediť.

Počas celej meditácie vás budem masírovať jednou z dostupných masáží. Až meditácia skončí, budete do konca masáže počúvať relaxačnú hudbu. 

 

Klasická švédska masáž

Odporúča sa prakticky každému, kto nemá niektorú z uvedených kontraindikácií. Slúži na uvoľnenie stuhnutého svalstva, pri rekonvalescencii po ťažkých chorobách, pri chronických reumatických ochoreniach, urýchľuje vstrebávanie výronov krvi, pri ochoreniach dýchacích ciest, svalovej únave, hypotónii svalov, atrofii svalov...

Relaxačné masáže

Levanduľová masáž

Masáž levanduľovým olejom prináša úľavu nielen  fyzickú ale aj psychickú. Tento olej omladzuje pokožku, pôsobí protizápalovo, antivírusovo, pomáha zmierňovať bolesti hlavy, prináša úľavu pri artritických bolestiach. Príjemná vôňa levanduľového oleja Vás zbaví stresu a navodí pocit pokoja a harmónie.

Citrónová masáž

Citrónový olej podporuje tok krvi, pomáha zlepšiť jej cirkuláciu.  Uvoľňuje dýchanie,  uľavuje od bolestí hlavy, reumy a artritídy. Vďaka sviežej vôni budete odchádzať z masáže povzbudení a zrelaxovaní.

Masáž Gáfrovým olejom

Pomáha pri únave a bolesti. Zmierňuje reumatické bolesti, uvoľňuje dýchacie cesty, gáfor má schopnosť odstraňovať a pohlcovať negatívne energie. Masáž gáfrovým olejom príjemne chladí.

Masáž Zelený čaj

Má priaznivý vplyv na pokožku, prítomné  antioxidanty, minerály a stopové prvky spevňujú a omladzujú pleť. Vynikajúco odstraňuje únavu, priaznivo pôsobí pri reumatických a kĺbových problémoch.

Škoricová masáž

Táto masáž prehrieva celé telo a priaznivo pôsobí proti celulitíde. Navyše má dezinfekčné, antibakteriálne, antibiotické  účinky a pôsobí proti bolesti, upokojuje, pomáha pri depresii, zmierňuje PMS syndróm, zjemňuje svalové kŕče a bolesti reumatických kĺbov. Škoricový olej má aj afrodiziakálne účinky.

Frangipani masáž

Je masáž dobrej nálady, účinne ošetruje a regeneruje pokožku, má výrazné antidepresívne účinky, vynikajúca pri únave, apatii, prehrieva a uvoľňuje celé telo, má afrodziakálne účinky.

Relaxačná masáž s ošetrením Reiki

je masáž s použitím z niektorých relaxačných olejov v kombinácií s liečením Reiki. Reiki je univerzálna životná energia, určená výlučne na liečenie a zachovanie zdravia  ľudí, zvierat a rastlín. Reiki harmonizuje, privádza liečivú energiu, mierni a odstraňuje bolesti, slúži na odbúravanie stresu. 

Anticelulitídová masáž

je ručná, vákuová masáž na boj s celulitídou, pôsobí priamo na tukové bunky, stimuluje metabolizmus, aby dochádzalo k lepšiemu vstrebávaniu tukových buniek. Masáž je spojená so zábalom postihnutých partií tela. Počas pôsobenia zábalu Vám poskytnem 20 min. relaxačnú masáž, ktorá je zahrnutá v cene anticelulitídovej masáže. Po absolvovaní anticelulitídovej masáže, Vám odporúčam ešte prechádzku, bicyklovanie, beh, plávanie, či chodenie po schodoch,

Manuálna lymfodrenáž

Je masáž pri ktorej sa pomalými, jemnými hmatmi a ťahmi  pôsobí na povrch tela a tým sa aktivuje pohyb lymfy v lymfatických cievach.

V dnešnej dobe má väčšina ľudí nedostatok pohybu, čím  sa spomaľuje pohyb lymfy a odvádzanie škodlivých látok z tela von. Cítime sa unavené, vyčerpané, podliehame nervozite a objavujú sa rôzne kožné vyrážky.

Kedy ísť na Manuálnu lymfodrenáž?

-pri strese, psychickej vyčerpanosti

-pri opuchoch po zápale žíl, pri pocite ťažkých nôh

-pri pooperačných a poúrazových stavoch

-pri onkologických ochoreniach – nie v akútnom štádiu

-pri bolestiach hlavy, migrénach, artrózach

-na zmiernenie celulitídy

-pri častých vírusových a bakteriálnych ochoreniach

-pri detoxikácii tela, na regeneráciu organizmu, podporu imunity

Kontraindikácie lymfodrenáže:

lymfodrenáži by ste sa mali vyhnúť v nasledujúcich prípadoch

- akútne onkologické ochorenie

-  opuchy spôsobené ochorením srdca, pečene, obličiek

- akútne vírusové, bakteriálne ochorenie

- akútne žilové ochorenie

- glaukóm

-  neliečená  hypertenzia

- astma v akútnom štádiu

- neošetrené kožné ochorenie

- ochorenia štítnej žľazy - hypertyreóza

- nejasné bolesti brucha

Havajská masáž Lomi - Lomi

Je označovaná ako perla medzi masážami a na Havajských ostrovoch sa považuje za svätý rituál. Dlhé, jemné ťahy dlaní, prstov, predlaktia, lakťov striedajú silnejšie tlaky. Tým nastáva hlboká relaxácia a regenerácia nielen tkanív, na fyzickej úrovni, ale aj relaxácia a uvoľnenie napätia v emočnej, psychickej sfére.

Ak vám chýba rovnováha a harmónia, cítite bolesť fyzickú, emočnú, duchovnú, Lomi lomi pomáha odstraňovať blokády, uvoľňuje energiu a tým lieči.

-uvoľňuje svalové spazmy

-odstraňuje bolesti chrbtice a kĺbov

-pri pooperačných a poúrazových stavoch

-zlepšuje trávenie a vyprázdňovanie

-pomáha liečiť migrény

-upravuje lymfatický a cievny systém

-zlepšuje pohyblivosť kĺbov

-pomáha odstraňovať stavy psychického napätia, nepokoja

-navracia harmóniu tela, mysle a ducha

Vákuová masáž bankami

je stará technika, keď pri zachovaní podtlaku v banke sa posúva banka po pokožke . Banky sa prikladajú na reflexné body tak, aby sa prisali na pokožku, ktorá je vtiahnutá do banky aj s podkožím, môže prísť k jemnému popraskaniu cievok. Krv sa dostane do medzibunkových priestorov, aktivuje sa lymfatický systém.

Vákuová masáž zlepšuje krvný obeh, pomáha pri reumatizme, zmierňuje bolesti chrbta, lieči svalové spazmy, pozitívne ovplyvňuje vnútorné orgány, zlepšuje pružnosť pokožky, lieči akné, zmierňuje celulitídu. Táto masáž môže byť mierne bolestivá, no zároveň veľmi účinná.

Banková masáž je pre klienta výhodná. Kým banky pôsobia na určitú oblasť / 5-10 min./, zatiaľ sa vám masíruje iná časť chrbta. Neskôr sa banky premiestnia a masíruje sa podtlakom v banke tam, kde boli banky. Na záver sa prehnetie ručne celý chrbát. Hoci mnohým táto terapia pomohla, každé telo reaguje inak. Ak sa niekomu uľavilo, no vám bankovanie nepomohlo, nebuďte sklamaní. V každom prípade – po jednej kúre to nevzdávajte. Jedno sedenie nič nedokazuje.

Kontraindikácie vákuovej masáže

tejto masáži by sa mali vyhnúť:

- starší ľudia,

- tehotné ženy,

- ľudia s kardiostimulátorom,

- ak máte ochorenia pečene,

- ak užívate lieky na riedenie krvi,

- ľudia s poruchou krvotvorby a krvácavými stavmi.

TOP